Elevhälsan - Visa nätverk



 Kom ihåg?
Ej medlem? Registrera dig!


Kuratorsforum

Här kan kuratorer mötas, diskutera och utbyta erfarenheter, tips och idéer.


»Gå direkt till vårt diskussionsforum

Det här nätverket startades av och administreras av:
Sofia Samuelsson

Här är nätverkets medlemmar
Maria Sunesson Grundsärskolan, Gröndal och Mossle (Värnamo)
Odelia Magnusson Kärna skola (Linköping)
Åsa Furn (Stockholm)
Elin Dahlgren Vallentuna (Vallentuna)
Ulrika Andersson Hantverksakademin (Stockholm)
Joacim Sandvall (Munkfors)
Titti Schönbeck (Stockholm)
victoria cheragi Eskilstuna kommun (Eskilstuna)
Signe Bolander Göteborgs högre samskola (Göteborg)
Daniel Mårtensson (Malmö)
Maria Bergens Aspnässkolan ()
camilla sääf lund (Lund)
Stefan Hellsberg Slagstaskolan, Slottsskolan samt Slussen (Eskilstuna)
Sofia Jynnesjö Västerängsskolan i Bålsta ()
Malin Fredriksson Spånga gymnasium (Stockholm)
Anna-Klara Gustafsson (Göteborg)
Monica Norström (Norrtälje)
Natalia Catalán Brageskolan/ Tal och språkcentrum (Sollentuna)
Caroline Seyfali (Lund)
Carolina Wolpher St:a Ragnhildgymnasiet (Södertälje)
Jennie Wiklund ()
helena jonsson Ängås, Varekil och Henån ()
Monika Olsson skolorna i Storfors (Storfors)
Christina Hörling Lidberg Åsele Centralskola ()
Ulrika Lundgren Sjögrenska Gymnasiet ()
RoseMarie Olsson (Karlskrona)
Susanne Lindgren Vuxenutbildningen i Halmstad ()
Jonas Johnsson Rudolf Steinerskolan i Göteborg (Göteborg)
Kalle Hultin (Härnösand)
Susanna Strandberg (Malmö)
Malin Malm Nilsson (Sölvesborg)
Annika Kristland Kunskapaskolan/Cultura ()
Anna Hagelstam Fjällenskolan ()
nina smedberg Internationella Engelska skolan ()
Ingunn Akselvoll Dahlgren Ormbergsskolan, Hedskolan,Stadsöskolan (Luleå)
Kajsa Niklasson (Stockholm)
Anna Färg (Sävsjö)
Yvonne Andersson ()
Pernilla Unsgård Rönnenskolan/ Österportskolan (Malmö)
Linnea Karlsson (Göteborg)
Kajsa Lind (Malmö)
Jassim Ahmadi Rosengårdsskolan (Malmö)
Ayla Irebring ()
Anne Rosvall (Skurup)
Hanna Puonti (Gnosjö)
Kajsa Aidanpää (Pajala)
Mona Axelsson centralskolan Malung (Malung)
Jimmy Pettersson (Malmö)
Annika Sanne Praktiska gymnasiet (Göteborg)
Zorita Björlund (Norrköping)
Anna thyden Lysekils kommun (Lysekil)
Elisabeth Kling Östra gymnasiet Skogås ()
Cattrin Hurtig Didaktus skolor ()
Erik Hall Visättraskolan ()
Marie Carlsson ()
Zeinab Kulmie ()
Petter Brage Malmö Stad Mellanhedsskolan (Malmö)
Stina Widman Brunnsängskolan Södertälje (Botkyrka)
Marie Norlin Anneroskolan, Staffanstorp (Hultsfred)
Anna Enebjörk ()
Solveig Tolsheden Plusgymnasiet (Örebro)
Malin Björling Thoren Business School ()
Ingela Pettersson Internationella Engelska Skolan i Örebro ()
Caroline Björklund ()
Johanna Asp (Vellinge)
Mimmi Pettersson (Sigtuna)
åsa hargsten (Stockholm)
linda karlsson Aprendere skolor (Stockholm)
Jenny Axelsson ()
Barbro Bjurman Balderskolan (Skellefteå)
Ingela Svensson Östervångsskolan, Lund (Malmö)
Petra Lund Mikael Elias Teoretiska Gymnasium ()
Maria Hulusjö ()
Catharina Hellman Färjestadensskola ()
Anna Camén ()
Emma Åström Ornäs skola (Borlänge)
Carola Eurenius Internationella Engelska skolan i Gävle (Gävle)
Åsa Jonsson Furuhedsskolan ()
Linnea Sterner ()
Sarah Hall (Borås)
Louisa Sundemo (Göteborg)
Anna Karlsson ()
Marie Andersson Sydskånska gymnasiet (Sjöbo)
Marie Olsson Resurseneheten för utveckling och hälsa ()
Camilla Stark (Upplands-Bro)
Sara Ytell Elevhälsan Centrala Stödteamet (Simrishamn)
Therese Ehrenstråhle Fyren EkAlmen (Örebro)
Tove Ulrikson Hahn (Täby)
therese johansson Dahalnaders kunskapscenter Säter ()
tanja lysén ()
Hanna Widén Freinetskolan Bild och Form ()
Lina Ram (Göteborg)
Sofia Eriksson (Borås)
Louise Pekkanen JENSEN Gymnasium ()
Sara Wiksten (Västerås)
Lena Francois ()
Daniel Wihlstrand Aspero (Göteborg)
theres espfors Hässleholm ()
Martina Frondelius Isaksson JENSEN Gymnasium, Borås (Borås)
Victoria Angerbjörn Ekebygymnasiet ()
Linda Lööf Bessemerskolan, Sandviken (Sandviken)
Saskia Samuelsson Ljungarumsskolan (Tranås)
Anna Dughieri Hammerstaskolan (Botkyrka)
Anna Dughieri Hammerstaskolan (Botkyrka)
bane berbatovci grundskola ()
Lisa Söderström (Järfälla)
Linda Lavesson Kalmarsundsskolan ()
Hanna Eriksson (Eskilstuna)
linda hansson Skurup ()
Cecilia Jönsson Svalövs kommun (Höganäs)
Susanne Lundbäck ()
Susanne Lundbäck ()
Jenny Jalvelius (Vellinge)
Svjetlana Glavas (Jönköping)
Angelica Ökvist ()
Pernilla Olsson Romalinjen (Gotlands kommun)
Natasha Engberg Västerhols Friskola (Stockholm)
Leonie Nyman (Borlänge)
Madeleine Kempe Frantz Kunskapsgymnasiet / Kunskapsskolan (Göteborg)
Ronny Axelsson Baggium utbildning Ab Praktiska gymnasiu (Malmö)
Ann Fagerberg Embretsen ()
Anita Johansson Rudbeckianska gymnasiet ()
Carina Sundman videdalsskolan (Malmö)
Peter Söderberg Gylle skola (Borlänge)
Fanny Hedman Utbildning Silverdal (Sollentuna)
Maja Boreson Frösåkersskolan, Östhammar ()
Helén Claus Utbildningsförvaltningen (Malmö)
Helén Claus Utbildningsförvaltningen (Malmö)
Helén Claus Utbildningsförvaltningen (Malmö)
Sanna Hultin ()
Kerstin Ekebrand Stöd och Hälsa, Nacka kommun ()
Pia Ståhlbrand John Bauer Gymnasiet, Nils Holgerssonsko ()
Fia Möller Andersson Åby- och åbyängskolan (Västervik)
Maria Åhs ()
Marie Dausch Ljud- och Bildskolan ()
Lisa Line ()
J W (Göteborg)
Kenneth Ekholm Alfred Dalinskolan (Jönköping)
Britt-Mari Karlsson (Västervik)
Camilla Tedevik (Skurup)
Anna Perltoft Båstads kommun ()
Karin Granstrand Särskolan (Nynäshamn)
Marie Lindqvist Essawi Bergviksområdet (Söderhamn)
Peter Hjalmarsson Folkhögskola (Hällefors)
Lisa Linander (Gävle)
Anne-Lie Bygdén Tannbergsskolan (Lycksele)
Lisa Olausson It-gymnasiet & Framtidsgymnasiet (Göteborg)
Louise Pekkanen Jensen Gymnasiet ()
Martin Malmsten Riksgymnasiesärskolan för döva & hsk (Örebro)
Christine Hagel Vittra Region Syd (Malmö)
Eva Hjärtberg Ädelfors FHSK ()
Vanessa Ferguson ()
Camilla Sairio Tingvallaskolan, Botilsäter skola ()
Ann-Britt Svensson Rödebyskolan (Karlskrona)
Ann Bjerking Alla skolor i kommunen (Mörbylånga)
Lotta Örnberg ()
carina zito andersson ale gymnasium ()
Therese Norling Älvdalens kommun (Älvdalen)
Petra Karlsson Höglundaskolan / Svanskog skola ()
Jeanette Eklöf-Lång Grundskolorna i Ånge kommun (Västra) (Ånge)
Camilla Hulling Tjörns gymnasieskola, UCT (Tjörn)
Malin Sundelin Örnsköldsviks Kommun (Örnsköldsvik)
Lisa Olausson It-gymnasiet & Framtidsgymnasiet (Göteborg)
Stina Pettersson ()
marie igemark Hovåsskolan (Göteborg)
Ann-Marie Werner ()
Marianne Ahlbäck Mimers Hus Gymnasium (Kungälv)
Leena Tammi ()
Marie Lindqvist Essawi Bergviksområdet (Söderhamn)
Margarethe Müntzing kultur och utbildning Ystad (Ystad)
Anny Eliasson Mariefreds skola (Strängnäs)
Stina Lindberg Fribergaskolan (Danderyd)
Matthias Rowe Raoul Wallenberg Skolan ()
Johan Larsson Anderstorpsskolan (Skellefteå)
Gabriella Yström Tullängsskolan (Örebro)
Annika Wettergren Stenbocksskolan / Åsbo skola ()
Caroline Sjöström Kringlaskolan (Stockholm)
Susanne Johansson Naturbruksgymnasiet Nuntorp (Mellerud)
Inga-Britt Stahlin (Tjörn)
My Jonsson Resurscentrum (Tjörn)
chatrine bjur elevhälsan smedjebacken (Smedjebacken)
Eva Kaxe Sollentuna International School ()
Lena Berglund södra rektorsområdet i Öckerö kommun (Öckerö)
Birgit Jonasson Kungsmadskolan (Växjö)
Helene Karlsson InfoKomp gymnasium (Linköping)
Karin Granstrand Särskolan (Nynäshamn)
Maria Strimark Alléskolan, Hallsberg ()
Anny Eliasson Mariefreds skola (Strängnäs)
Frida Hultgren (Ydre)
Susanna Arolin Askim SDF (Göteborg)
Catarina Klockerud Broängsskolan (Botkyrka)
Lars Jonjack Brännans rekrors område i Härnösand (Härnösand)
Annette jönsson Elevhälsan, Mora kommun ()
Pernilla Johnsson Munkagårdsgymnasiet (Varberg)
Katarina Landh (Eslöv)
Karin Nystås Öjersjö Storegård/Brunn (Partille)
eranthi Hjortsberg-fernando Jensen gymnasium VÄSTRA (Stockholm)
eranthi Hjortsberg-fernando Jensen gymnasium VÄSTRA (Stockholm)
J D (Sundsvall)
Ronnie Widmark Bodals skolområde (Lidingö)
Anna Melander Hulebäcksgymnasiet ()
Eva-Mari Thomas Trollbodaskolan (Stockholm)
Linnéa Grenblad (Härryda)
Eva-Mari Thomas Trollbodaskolan (Stockholm)
Sofia Andréasson Ale gymnasium (Ale)
Emma Hermanson Drakbergsskolan (Göteborg)
Lovisa Gentz Ahl Österänggymnasiet (Kristianstad)
Monica Höglund Arlandagymnasiet (Sigtuna)
Maria Wikström (Norrköping)
Lotta Svernhammar Nya Skolan (Trollhättan)
Linda Jonsson ()
inger fritzson Peder skrivares skola (Varberg)
Barbro Bergh Norrhammar, Morö Backe (Skellefteå)
Sofia Samuelsson Österänggymnasiet (Kristianstad)
annonser

Föreläsare

Ämnen

dokumentation  LSS/Personlig assistans  samverkan  
Hitta fler föreläsare här

Elevhälsan.se

Kontakta oss
Tipsa oss om material
Följ oss på Facebook


Vår huvudsponsor

Prorenata är huvudsponsor för elevhälsan.se